Predplatená karta Net+ Mastercard: Jej výhody a využitie

Rýchly a pohodlný nákup a predaj kryptomien s Neteller Crypto

Neteller ti prináša ďalšiu možnosť ako zefektívniť využitie svojho účtu a to v podobe predplatenej karty Net+ Mastercard. S touto kartou môžeš platiť online, v kamenných obchodoch a tiež vyberať hotovosť z bankomatov po celom svete. Karta Net+ Mastercard je predplatená, to znamená, že si ju musíš pred nákupom alebo výberom dobiť na želanú sumu. Pýtaš sa, aké výhody ti táto karta prinesie, aké poplatky s ňou súvisia a ako ju môžeš získať? Odpovede na všetky tieto otázky ti budú zodpovedané v tomto článku.

Na čo môžem Net+ Mastercard využiť?

 1. Môžem s ňou zaplatiť za online nákupy
 2. Môžem ňou platiť v kamenných obchodoch
 3. Môžem vyberať hotovosť z bankomatov po celom svete

Aké výhody mi predplatená karta Net+ Mastercard prináša?

Karta Net+ ponúka rovnaké využitie ako bežná banková karta. Je možné ju použiť na platbu za online nákupy a aj vo fyzických obchodoch. Zaplatiť s ňou môžeš za potraviny, oblečenie, obedy v reštauráciách, vďaka nej si môžeš dobiť aj svoje herné účty a mnoho ďalšieho. Karta je akceptovaná všade, kde sú prijímané platby prostredníctvom Mastercard. Pre pohodlné bezkontaktné platby mobilom si ju môžeš prepojiť s Google Pay alebo Apple Pay. Okrem platenia ju môžeš využiť aj na výber hotovosti z bankomatov po celom svete.

Predplatenú kartu Net+ Mastercard je možné získať vo virtuálnej alebo vo fyzickej podobe. Je k dispozícii pre každého, kto má vedený účet v Netelleri. Na to aby si ju získal je ale potrebné o ňu najprv požiadať. Prvé vydanie fyzickej karty Net+ je spoplatnené sumou 10 eur, ale virtuálna karta je pre teba k dispozícii bezplatne.

Ako môžem získať kartu Net+?

Karta Net+ Mastercard je určená výhradne pre majiteľov účtu internetovej peňaženky Neteller. Nezískaš ju však automaticky, ale musíš o jej vydanie požiadať prostredníctvom mobilnej aplikácie Neteller alebo cez webovú verziu e-peňaženky. Predplatená karta Net+ Mastercard je k dispozícii len v podporovaných krajinách, vrátane Slovenska. Ak tvoj Neteller účet ešte neprešiel overením, budeš si ho musieť overiť pred tým, než požiadaš o vydanie karty. Pri žiadosti o vydanie fyzickej karty si budeš môcť vybrať menu karty. Virtuálna karta je dostupná iba v eurách.

Na fyzickú kartu si budeš musieť počkať niekoľko týždňov. Virtuálnu kartu získavaš okamžite a bezplatne. Po prijatí karty je potrebné si ju podpísať a aktivovať. Po úspešnom aktivovaní a dobití môžeš začať využívať jej plný potenciál.

Pre fyzickú kartu Net+ neplatia žiadne obmedzenia avšak virtuálnu kartu Net+ môžeš využívať len na online platby a platby cez mobil.

Ako si obnovím kartu po exspirácií?

V prípade virtuálnej karty si môžeš nastaviť limit, ktorý určí jej platnosť. Ak tento limit transakcií dosiahneš, tvoja virtuálna karta sa okamžite deaktivuje. V takom prípade môžeš požiadať o novú virtuálnu kartu.

Fyzická karta Net+ platí do stanoveného dátumu uvedeného na karte alebo do doby, kým ju nezrušíš. Ak si v priebehu posledných 12 mesiacov využíval svoju kartu, Neteller ju automaticky obnoví po vypršaní platnosti. V prípade straty, poškodenia alebo odcudzenia môžeš požiadať o opätovné vydanie karty aj ty. V takom prípade je ale možné, že ti bude účtovaný poplatok za opätovné vydanie karty.

S akými poplatkami sa stretnem?

Poplatky poskytované spoločnosťou Neteller sa môžu meniť a ich výška závisí od aktivity a používania Neteller účtu. Pri používaní karty Net+ Mastercard sa stretneš s týmito poplatkami:

Vydanie karty:

 • Vydanie virtuálnej karty Net+ Mastercard – vždy ZADARMO
 • Vydanie prvej fyzickej karty Net+ Mastercard – 10 € (zahŕňa poštovné) / ZADARMO pre účty na úrovni Silver a vyššie VIP úrovne
 • Vydanie novej fyzickej karty po vypršaní platnosti – ZADARMO
 • Vydanie novej fyzickej karty v prípade stratenia alebo poškodenia – 10 € (zahŕňa poštovné)

Platby a výbery s kartou Net+:

 • Platby u obchodníkov – vždy ZADARMO
 • Výbery z bankomatov – 1,75% alebo 6 € pre účty na úrovni Silver a vyššie VIP úrovne

Konverzia meny:

 • Ak uskutočňuješ platbu v inej mene, než je nastavená na tvojej predplatená karte, alebo ak tvoj Neteller účet je v inej mene ako fyzická karta Net+, môže sa účtovať poplatok za konverziu meny, maximálne však 3,99% (tento poplatok je možné znížiť dosiahnutím vyššej VIP úrovne).

Iné poplatky:

 • Poplatok za nevyužívanie karty – žiadny
 • Poplatok za vedenie karty – 10 € ročne