Ako sa zaregistrujem a overím Neteller účet?

Ako sa zaregistrujem a overím Neteller účet?

Na to aby si si založil Neteller účet nepotrebuješ veľa času. Ak ho chceš využívať naplno, budeš si musieť prejsť kompletným overením účtu. V tomto článku sa dozvieš ako si založiť a overiť Neteller účet a aké typy účtov ponúka Neteller svojim klientom.

Aké sú kroky k založeniu Neteller účtu?

Založiť si Neteller účet je veľmi jednoduché a celý tento proces trvá menej ako 5 minút.

  • 1. krok – Vyplň registračný formulár 

Na úplny začiatok je potrebné vyplniť registračný formulár, ktorý od teba bude vyžadovať tvoje meno, priezvisko, email, heslo, krajinu a zvoliť si musíš aj menu účtu. Ak sa chceš vyhnúť zbytočným poplatkom za konverziu, tak ti odporúčame zvoliť menu, ktorou platíš najčastejšie. Pri vytváraní hesla zvoľ také, ktoré je dostatočne bezpečné. Ak vyplníš všetky požadované údaje klikni na tlačidlo Register.

  • 2. krok – Doplň chýbajúce osobné údaje

Neteller bude od teba vyžadovať doplnenie aj ďalších osobných údajov a dokumentov, ktoré potvrdia tvoju idenitu, bydlisko a to, že si vlastníkom bankového účtu, ktorý si želáš prepojiť s Netellerom. Po prihlásení sa do účtu je potrebné doplniť aj dátum narodenia, pohlavie, adresu a telefónne číslo. Tieto a ďalšie informácie od teba Neteller žiada z legislatívnych dôvodov.

  • 3. krok – Over si svoje telefónne číslo a email

Ak potvrdíš chýbajúce údaje Neteller ti odošle SMS, v ktorej ti doručí PIN kód. Tento kód je potrebné zadať do príslušného poľa. Ďalší PIN obdržíš v tvojom emaily. Po zadaní týchto PIN kódov si Neteller overí tvoje telefónne číslo a email.

  • 4. krok – Zabezpeč tvoj Neteller účet

V ďalšom kroku po úspešnom overení emailu a telefónu ťa Neteller vyzve k tomu, aby si si vytvoril 6-ciferný bezpečnostný kód (secure ID), ktorý zvýši bezpečnosť tvojho účtu. Tento kód od teba môže Neteller žiadať pri prihlasovaní do internetovej peňaženky, posielaní alebo výbere peňazí.

  • 5. krok – Tvoje osobné Neteller ID

Po tom ako si vytvoríš účet ti Neteller vygeneruje osobné ID (Account ID). Jedná sa o 12 číselné číslo, ktoré už nie je možné zmeniť. Potrebovať ho budeš pri komunikácii so zákazníckou podporou. Nájdeš ho v nastaveniach internetovej peňaženky.

Ako si overím Neteller účet?

Neteller podobne ako ďalšie finančné inštitúcie je zo zákona povinný vykonať procedúru KYC (Know Your Customer) – Poznaj svojho zákazníka. Cieľom tejto procedúry je zabrániť podvodom. Preto budeš vyzvaný doložiť potrebné dokumenty, ktoré Neteller využije len na účely overenia účtu. Spracovanie dokumentov netrvá dlhšie ako 1 deň. Po overení môžeš svoju e-peňaženku využívať naplno. 

Účet si môžeš overiť hneď ako ho založíš v Nastaveniach účtu klikni na Verification. Na začiatok je potrebné vložiť na účet aspoň 5 eur. Následne nahrať fotku prednej a zadnej strany tvojho OP a tvoju selfie. V závere tohto procesu je potrebné ešte overiť tvoju adresu. Na toto overenie ti postačí výpis účtu za byt alebo faktúra za telefón. Oba dokumenty nesmú byť staršie ako 3 mesiace. 

Aké typy účtov Neteller ponúka?

Neteller ponúka 3 stupne účtov, ktoré prideľuje užívateľovi automaticky v závislosti od toho, ako svoju e-peňaženku využíva. Každý stupeň ponúka iné funkcie a benefity.

  • 1. úroveň – Neteller Standard

Neteller Standard je predvolený účet, ktorý získa každý nový klient. Tento účet budeš mať dovtedy, kým sa nekvalifikuješ na druhý stupeň True.

  • 2. úroveň – Neteller True

Neteller True získajú overení zákazníci, ktorí uskutočnili aspoň jeden úspešný vklad prostredníctvom bankovej karty alebo bankového účtu, stiahli si mobilnú aplikáciu a prihlásili sa do nej. Ak už raz vlastníš účet True, nemôžeš sa vrátiť k účtu Standard. True účet ťa odmení nižšími poplatkami za prevod peňazí.

  • 3. úroveň – Neteller VIP

Na VIP účet sa kvalifikujú iba tí, ktorí svoju e-peňaženku využívajú naplno. S VIP účtom máš prístup vo vernostného programu a k VIP odmenám. VIP program má 4 úrovne a množstvo benefitov medzi ktoré patria: bezplatná predplatená Net+ karta, či bezplatné prevody medzi Neteller účtami.