Neteller recenzia

Neteller je považovaný za jednu z najdôveryhodnejších internetových peňaženiek na svete. Svoje financie vďaka nemu spravuješ rýchlo a bezpečne. Môžeš s ním vykonať rýchle prevody do zahraničia, nakupovať na internete, či vlastniť kryptomeny. Všetky platby sú vďaka Netelleru okamžité a bez poplatku. Na to, aby bol tvoj účet maximálne zabezpečený využíva Neteller prísne bezpečnostné opatrenia. Neteller je veľmi obľúbený medzi kasínovými hráčmi, tradermi a tipérmi.

Detaily:

Názov spoločnosti: Neteller
Dátum založenia: 1999
Regulátor: FCA

Neteller vznikol v roku 1999 v Kanade. Na začiatku sa primárne zameriaval na hazard, čo tvorilo 85% jeho transakcií. V roku 2015 sa Neteller spojil s e-wallet Skrill, ktoré sú v súčasnosti dcérskymi spoločnosťami Paysafe Group. Neteller pôsobí vo viac ako 200 krajnách a jeho služby využíva viac ako 23 miliónov klientov. Na jeho služby dohliada britský finančný orgán FCA.

Čo všetko môžeš robiť s Neteller účtom?

Platiť online za tovar a služby

Dobi si účet v online kasíne alebo u brokera, plať za internetové služby a nakupuj v obchodoch. Neteller je akceptovaný u tisícok obchodníkov na internete. Platba prebehne okamžite. Keďže platby realizuješ len s prihlasovacími údajmi do internetovej peňaženky, nie je nutné mať kartu, ani účet v banke.

Prevádzať peniaze do zahraničia

Vďaka Netelleru môžeš posielať a prijímať peniaze po celom svete. Na výber máš z viac ako 20 mien. Potrebuješ k tomu poznať len e-mailovú adresu prijímateľa.

Nakupovať kryptomeny

Neteller Crypto ti dáva možnosť okamžitej zámeny fiat meny za kryptomenu a aj opačne a to bez potreby ďalšieho účtu a overenia. Svoje kryptomeny môžeš poslať aj inými užívateľom Netelleru. Všetky nákupy kryptomien sa rátajú do VIP programu.

Spravovať svoje financie vďaka elektronickej peňaženke

Svoju e-wallet môžeš využiť na odosielanie a prijímanie peňazí a aj na ich uloženie. Vďaka jej využívaniu získavaš neobmedzený prístup k účtu cez počítač aj mobil. Ak vlastníš predplatenú kartu Mastercard Net+ možeš svoje finančné prostriedky vyberať z Neteller účtu kdekoľvek svete.

Net+ Mastercard ti umožní plnohodnotné využívanie účtu aj offline a to ak platíš u kamenných obchodníkov alebo si chceš vybrať peniaze z bankomatu. Net+ kartu nájdeš vo svojom účte aj v digitálnej podobe.

Zapojiť sa do vernostného programu Knect

Neteller Knect je bezplatný vernostný program, ktorý vznikol pre všetkých užívateľov Netelleru. Ak sa do programu zapojíš, získavaš body za vybrané transakcie na svojom účte. Body z vernostného programu Knect potom môžeš zameniť za peniaze alebo iné benefity.

Získať VIP účet

Ak nadobudneš jednu zo 4 Neteller VIP úrovni získaš lacnejšie vklady a výbery, vyššie limity, menší poplatok pri prevádzaní meny, osobného manažéra, nonstop VIP podporu, bezplatné prevody a znížené poplatky pri crypto obchodoch.

Aké typy účtov má Neteller?

Neteller účty majú 3 stupne. Každý stupeň poskytuje iné funkcie, či benefity. Typ účtu si nevyberáš sám ale automaticky ti ho určí Neteller, v závislosti od toho, ako používaš svoju e-wallet.

Neteller Standard

Každý nový člen Netelleru získava status Neteller Standard a to dovtedy, kým nesplní podmienky na vyšší stupeň účtu. 

Neteller True

Ďalším typom účtu je účet True. Účet Neteller True získa overený zákazník, ktorý vykoná minimálne jeden úspešný vklad so svojou bankovou kartou alebo cez bankový účet, stiahol si do mobilu aplikáciu Neteller a prihlásil sa do nej. Výhoda účtu Neteller True sú nižšie poplatky za prevody.

Neteller VIP

Najvyšším typom účtu je VIP účet, ktorý má 4 úrovne: Silver, Gold, Diamond, Exclusive. Ako VIP klient získavaš prístup do vernostného programu a k VIP benefitom medzi ktoré patria aj bezplatná predplatená karta Net+ a bezplatné prevody medzi účtami.

Aké sú poplatky v Neteller?

Neteller má jedny z najnižších poplatkov na trhu. Ak však svoj účet využívaš naplno, vieš si ich ešte viac znížiť alebo sa im vyhnúť. Jedným z poplatkov, ktorému sa však nevyhneš je výber na bankový účet, ktorý je spoplatnený sumou 10 Eur, bez ohľadu na výšku transakcie. Preto sa ti pri tomto výbere oplatí vybrať čo najvyššiu sumu. Výška poplatkov sa však často mení. Medzi služby, ktoré sú zadarmo patria:

  • Založenie a zrušenie účtu – zadarmo
  • Vedenie účtu – zadarmo (ak na účte dôjde k aspoň jednému prihláseniu alebo transakcii za obdobie 6 mesiacov)
  • Platby u obchodníkov – zadarmo
  • Rýchle prevody peňazí na zahraničný bankový účet – zadarmo
  • Prvé vydanie predplatenej karty NET+ – zadarmo pre úroveň VIP Silver a vyššie

 

Ako chráni Neteller moje financie?

Neteller na zabezpečenie financií klientov pred zneužitím využíva ochranné prvky ako Secure ID. Jedná sa o 6 miestny kód, ktorý sa nastavuje pri založení účtu. Tento kód od teba Neteller vyžiada pri prihlásení sa do účtu a vykonavaní transakcií. Je veľmi dôležité, aby si mal osobné údaje aktuálne, vzhľadom na to, že Neteller používa tvoj e-mail a číslo na dodatočné overenie pri vykonávaných transakciách alebo pri prihlásení sa do účtu.

Zhrnutie

Ak si zvolíš Neteller za svoju internetovú peňaženku môžeš sa tešiť na množstvo benefitov. Veľmi populárna je u traderov, tipérov a kasíno hráčov. Využiješ ju aj na online nákupy. Platby ktoré uskutočníš sú okamžité a nie je pri nich nutné zadávať bankové údaje, postačí ti len e-mail a telefónne číslo prijímateľa platby. Nevýhodou sú poplatky, ktoré ťa môžu odradiť. Ak však vieš túto e-peňaženku správne využívať a dosiahneš status VIP, vieš ich výrazne znížiť.