Platby online so Skrill

S akými poplatkami sa stretnem pri využívaní Skrill?

Pri nákupoch a platbách online preferuje mnoho Slovákov použitie bankovej karty. No pri online nákupoch existuje stále riziko, že tvoje platobné informácie môžu byť zneužité zlodejmi alebo hackermi bez tvojho súhlasu. Možno nevieš, že existujú aj iné bezpečné spôsoby platby na internete, ktoré nezdieľajú tvoje bankové údaje. Dnes ti chceme predstaviť bezpečný a jednoduchý spôsob na platby online so Skrill kde nemusíš zdieľať svoje bankové informácie. Ak si zvyknutý na hotovostné platby a obávaš sa použitia bankového účtu a karty pri online nákupoch, toto riešenie môže byť pre teba zaujímavé.

Ako bezpečne zaplatím online bez potreby bankového účtu a karty?

Hľadáš bezpečný spôsob online platby bez potreby bankového účtu alebo karty? Skrill je jednou z najstarších a najpopulárnejších digitálnych peňaženiek na svete, ktorá si získala v posledných rokoch  poplularitu aj u mnohých Slovákov. Platenie s internetovou peňaženkou Skrill je bezpečné hneď z viacerých dôvodov. Nemusíš zdieľať svoje osobné alebo bankové údaje pri platbách. Transakcie vykonávaš jednoducho prihlásením sa do svojho Skrill účtu pomocou svojej e-mailovej adresy a hesla. Skrill ťa ešte pred platbou vyzve na zadanie overovacieho kódu.

Fyzická alebo virtuálna predplatená karta Skrill Mastercard je skvelým spôsobom, ako sa vyhnúť zdieľaniu údajov tvojej bankovej karty online. Použitím Skrill Mastercard na online platby sa peniaze stiahnu z tvojho zostatku v e-peňaženke. V prípade stratenia alebo krádeže karty ju môžeš okamžite zablokovať priamo v tvojom účte. Ak prihlasovacie údaje do Skrill nebudeš s nikým zdieľať, je malá pravdepodobnosť, že sa k tvojmu účtu dostane cudzia osoba.

Čo robiť ak obchodník u ktorého sa chystám zaplatiť neakceptuje Skrill?

Ak sa ocitneš v situácii, kedy online predajca nepodporuje platby cez Skrill a nechceš využiť bankový prevod, stále môžeš uskutočniť svoj internetový nákup bezpečným spôsobom bez použitia bankovej karty. Ak je online obchodník prijíma platby kartami Mastercard, ideálnym riešením je použitie predplatenej karty Skrill Mastercard. V takomto prípade neposkytuješ informácie o svojom účte Skrill, ale miesto toho zadávaš údaje z predplatenej karty, rovnako ako pri platbách kartou. Aj v tomto prípade však na internete neposkytuješ svoje bankové údaje.

Sú bezpečné platby online so Skrill kartou Mastercard?

Bezpečnosť online platieb kartou Skrill je zaručená. Platby online so Skrill kartou sú zabezpečené pomocou mechanizmu 3D Secure. Skrill ti zašle jedinečný overovací kód buď formou SMS, alebo ho nájdeš v notifikáciách vo svojej mobilnej aplikácii Skrill, kde ho môžeš jednoducho potvrdiť. Ak spojíš kartu so službami mobilných peňaženiek ako Apple Pay alebo Google Pay, informácie o tvojej karte budú pred obchodníkmi utajené.

Čiastka za nákup na internete bude priamo stiahnutá z tvojho zostatku na Skrill e-peňaženke. Platenie kartou Skrill Mastercard je bez poplatkov. V prípade, že dôjde k menovej konverzii, Skrill si účtuje poplatok za výmenu meny, rovnako ako tvoja banka. Ak chceš mať ešte väčšiu pohodu a bezpečnosť pri platbách, môžeš prepojiť kartu Skrill so svojou mobilnou peňaženkou.

Ako si dobiť Skrill účet?

Ak na svojom Skrill účte nemáš dostatočné finančné prostriedky, stále máš možnosť platiť prostredníctvom svojej digitálnej peňaženky. Doplňovanie Skrill účtu je pomerne jednoduché. Môžeš si vybrať svoj preferovaný spôsob vkladu. Ak potrebuješ vykonať okamžitý vklad, môžeš si zvoliť, že suma bude stiahnutá z tvojej platobnej karty. Ďalšou rýchlo dostupnou možnosťou je využitie predplatených kariet Paysafecard alebo dobiť svoju digitálnu peňaženku hotovosťou na vybraných miestach s podporou Paysafecash. Netreba však zabúdať na fakt, že tieto spôsoby môžu byť spojené s poplatkami. Poslednou alternatívou je bankový prevod, ktorý je bez poplatkov, ale peniaze na tvoj digitálny účet obdržíš o niekoľko dní neskôr.