Predplatená karta Skrill Mastercard: Jej výhody a využitie

predplatena karta skrill mastercard

Skrill je obľúbená online peňaženka, s ktorou môžeš uskutočňovať platby na internete a posielať peniaze do celého sveta. Táto inovatívna firma, ktorá má dôveru miliónov ľudí, taktiež ponúka možnosť nakupovať kryptomeny a získať kartu Mastercard, vďaka ktorým tvoja peňaženka získa mnoho ďalších užitočných výhod.

Predplatená karta Skrill Mastercard funguje podobne ako akákoľvek debetná karta. Platiť s ňou môžeš za svoje online nákupy, ale aj za nákupy v bežných obchodoch. Ak budeš potrebovať hotovosť, s kartou Skrill Mastercard si ju jednoducho vyberieš z bankomatu kdekoľvek na svete. Táto karta existuje vo virtuálnej alebo fyzickej podobe a je dostupná pre každého, kto má založený účet v Skrill. Avšak na to, aby si ju mohol vlastniť je potrebné o ňu najprv požiadať. Ročný poplatok, ktorý za kartu Skrill zaplatíš je 10 eur.

Ako môžem využiť Skrill Mastercard?

Predplatenú kartu Skrill Mastercard môžeš využiť podobne ako bežnú bankovú kartu na platenie u obchodníkov cez internet alebo priamo v kamenných obchodoch. Táto karta ti umožňuje platiť za rôzne veci, ako napríklad oblečenie, potraviny, obedy v obľúbenej reštaurácií, vstupenky do kina alebo čokoľvek iné. Je však dôležité, aby obchodník akceptoval karty typu Mastercard, čo má povinnosť každý obchodník uviesť na svojich vstupných dverách do prevádzky alebo na svojej webovej stránke.

Existuje však aj virtuálna verzia tejto karty, ktorú môžeš používať iba online. Predtým než uskutočníš prvú platbu, uisti sa, že je tvoja karta aktívna a máš dostatok finančných prostriedkov na účte. Keďže ide o predplatenú kartu, môžeš s ňou minúť iba sumu, ktorú máš k dispozícii na tvojom Skrill účte. Skrill Mastercard má obmedzenú platnosť, ak jej platnosť uplynie, budeš musieť požiadať o vydanie novej karty.

Ako môžem o Skrill Mastercard požiadať?

Žiadosť o predplatenú kartu Skrill Mastercard môže podať hocikto, kto dosiahol vek 18 rokov, má vedený účet v Skrill a je obyvateľom jednej z podporovaných krajín, vrátane nášho Slovenska. Ak tvoj Skrill účet ešte neprešiel procesom overenia, spoločnosť ťa požiada o overenie totožnosti a adresy. Na toto overenie budeš potrebovať občiansky preukaz (overenie totožnosti) a faktúru za služby (overenie adresy).

Skrill Mastercard je dostupná v rôznych menách, konkrétne v EUR, USD, GBP alebo PLN. Pri vyplňovaní žiadosti si vyberieš menu, ktorú si želáš. Spoločnosť sa žiadosti o kartu snaží čo najrýchlejšie spracovať. Po schválení žiadosti môžeš svoju Skrill Mastercard očákavať v tvojej schránke zvyčajne do 15 pracovných dní.

Ak sa rozhodneš pre virtuálnu kartu, získaš ju okamžite po schválení žiadosti a nie je potrebné ju aktivovať. Fyzickú kartu je potrebné podpísať na zadnej strane a aktivovať na webovej stránke Skrill.

V týchto krajinách môžeš požiadať o kartu Skrill:  Rakúsko, Grécko, Nórsko, Belgicko, Maďarsko, Poľsko, Bulharsko, Island, Portugalsko, Chorvátsko, Írsko, Rumunsko, Cyprus, Taliansko, Slovensko, Česko, Litva, Slovinsko, Dánsko, Lichtenštajnsko, Španielsko, Estónsko, Švédsko, Fínsko, Luxembursko, Veľká Británia, Francúzsko, Malta, Nemecko a Holandsko.

Ako obnovím kartu po uplynutí doby platnosti?

Ako každá platobná karta, aj tá od Skrillu má určený dátum platnosti. Skrill ťa však na blížiacu sa exspiráciu karty včas upozorní, a ty môžeš svoju kartu ďalej používať bez akéhokoľvek obmedzenia. Za vydanie novej karty sa platí ročný poplatok, ktorý je podľa aktuálneho sadzobníka 10 eur.

Ako zabezpečím svoju kartu Skrill?

Tvoja predplatená karta Skrill Mastercard umožňuje prístup k tvojim finančným prostriedkom, preto je dôležité ju chrániť rovnako dôsledne ako akúkoľvek inú platobnú kartu. Nezdieľaj ju so žiadnymi ďalšími osobami a ani ju nikomu neodpožičiavaj. Ak zaznamenáš akýkoľvek podozrivý či potenciálne neoprávnený prístup k tvojej karte alebo ak už k takému prípadu došlo, okamžite informuj Skrill na telefónnom čísle +44 (0) 203 308 2530.

S akými poplatkami sa stretnem?

Na aké poplatky súvisiace s predplatenou kartou Skrill  môžem naraziť?

  • Vydanie fyzickej karty (buď po prvýkrát alebo po uplynutí platnosti) = 10 EUR
  • Prvé vydanie virtuálnej karty = bezplatné
  • Ročný poplatok za správu karty Mastercard = 10 EUR
  • Výber hotovosti z bankomatu = 1,75% zo sumy

* Všetky tieto poplatky sú v eurách. Ak je základná mena tvojho Skrill účtu iná, spoločnosť si môže zaúčtovať aj konverzný poplatok vo výške 3,99%.

* Poplatky za výbery z bankomatov môžu byť vyššie, vzhľadom na to, že niektoré inštitúcie u ktorých výber realizuješ si môžu účtovať vlastné poplatky, na ktoré Skrill nemá žiadny vplyv.