Najlacnejší spôsob, ako previesť peniaze do Dubaja

ako previest peniaze do dubaja

Dubaj je fascinujúcou destináciou pre turizmus, obchod, ale aj na život. Práve turizmus a zahraničný obchod patria k najvýznamnejším priemyselným odvetviam Spojených arabských emirátov. Dubaj je najnavštevovanejším mestom v krajine. Pre Slovákov, ktorí chcú previesť peniaze do Dubaja, je najlepšou voľbou bezhotovostný prevod peňazí cez Wise, ktorý je lacnejší a rýchlejší ako klasický bankový prevod. 

Prečo je Wise najlepšia metóda na prevod peňazí do Emirátov

Wise je online služba na medzinárodné prevody peňazí, cez ktorú môžeš posielať peniaze lacno do 77 krajín, vrátane Emirátov. Wise si za rýchly a lacný prevod do Dubaja účtuje nízky poplatok a menu prekonvertuje za najférovejší kurz. Porovnali sme tri slovenské banky, Revolut a Wise a usúdili sme, že Wise pri prevodoch do zahraničia nemá konkurenciu. K bezplatnému účtu si môžeš objednať aj platobnú kartu, ktorá ti odomkne bezplatné výbery z bankomatov po celom svete a platby kartou v lokálnej mene bez poplatku.

Koľko stojí prevod zo Slovenska do Dubaja cez Wise?

Cez Wise môžeš poslať eurá do Dubaja za nízky poplatok. Wise si za prevod účtuje fixný poplatok 1,49 Eur a variabilný poplatok (0,64% zo sumy transakcie). Pri prevodoch nad 115 000 eur je variabilný poplatok nižší. Všetky poplatky vidíš ešte predtým, ako prevod potvrdíš. Výška poplatku za prevod závisí od typu prevodu. Tu je pár príkladov, koľko peňazí by si mohol ušetriť s Wise:

  • Ušetrených približne 9 € pri prevode vo výške 400 €
  • Ušetrených približne 122 € pri prevode vo výške 4000 €
  • Ušetrených približne 1103 € pri prevode vo výške 40 000 €

Ako dlho trvá prevod EUR do Dubaja?

Rýchlosť prevodu závisí od platobnej metódy a výšky transakcie. Väčšina prevodov do Dubaja cez Wise dorazí v ten istý deň. Transakcie vo vysokej hodnote (napr. 40 000 eur) o deň neskôr. Platba sa môže predĺžiť aj kvôli overeniu. Overenie identity Wise požaduje predovšetkým pri veľkých prevodoch. Na svojom online Wise účte vieš sledovať každý krok. 

Ako previesť peniaze do Dubaja cez Wise?

Prevod peňazí do Dubaja cez Wise v 4 krokoch:

  • Krok 1: Bezplatný Wise účet – založíš si ho pohodlne cez web alebo aplikáciu. Pri registrácii môžeš použiť tvoj e-mail alebo Facebook účet.
  • Krok 2: Zadaj sumu a menu, v ktorej chceš poslať peniaze. Za prevod službe Wise zaplatíš kartou, mobilnou peňaženkou alebo lokálnym bankovým prevodom.
  • Krok 3: Zadaj údaje prijímateľa a spôsob, ako mu Wise doručí peniaze. Wise ti automaticky ukáže všetky poplatky spojené s prevodom a dobu prevodu.
  • Krok 4: Príjemca v Dubaji obdrží tvoje peniaze v lokálnej mene (dirhamoch). Wise pri zámene meny používa skutočný kurz (najférovejší kurz bez prirážky), takže ušetríš na poplatku za konverziu.