Sú elektronické peňaženky vhodné na medzinárodné platby?

Sú elektronické peňaženky vhodné na medzinárodné platby?

E-peňaženky nepotrebujú fyzický bankový účet na to, aby spracovali medzinárodnú platbu. Pomocou elektronickej peňaženky s viacerými menami môžeš posielať peniaze priateľom, ale aj blízkym do zahraničia.

Čo je elektronická peňaženka?

Elektronická peňaženka (známa aj ako internetová peňaženka, ePeňaženka alebo digitálna peňaženka) je mobilná alebo počítačová aplikácia, ktorá ti umožňuje platiť u obchodníkov, uskutočňovať vklady a výbery, či prevádzať peniaze cez internet.

Elektronická peňaženka umožňuje vykonávať rôzne druhy finančných transakcií vrátane platieb typu peer-to-peer (P2P), medzi podnikom a osobou (B2P) aj medzi podnikmi (B2B). Hoci nie každá elektronická peňaženka dokáže vykonávať všetky vyššie uvedené druhy platieb, väčšina moderných elektronických peňaženiek už áno. Navyše, niektoré elektronické peňaženky môžu dokonca vykonávať medzinárodné platby, ako sú bankové prevody.

V ideálnom prípade môže elektronická peňaženka uchovávať informácie o používateľovi aj jeho peniaze na primerane dlhú dobu. Umožňuje tiež používateľovi prepojiť svoj digitálny účet s fyzickým bankovým účtom alebo bankovou kartou, aby sa elektronický prevod prostriedkov medzi účtami mohol vykonávať bezpečne a rýchlo.

Najlepšie dostupné e-Peňaženky na trhu

V súčasnosti si už na trhu možeš vybrať s veľkého množstva e-Peňaženiek. Aby sme ti uľahčili výber, zostavili sme pre teba zoznam najlepších elektronických peňaženiek. Niektoré z nich sú vhodné na jednoúčelové použitie, iné môžeš využiť na viacero účelov.

Neteller

Táto ePeňaženka je skvelou voľbou pre tých, ktorí radi platia online. Čoraz častejšie ju využívajú tipéri, traderi a kasínoví hráči pri prevádzaní a vyberaní prostriedkov zo svojich účtov. Je bezpečná, rýchla a ľahko sa používa.

Neteller môžeš kedykoľvek použiť na odosielanie a prijímanie peňazí, uskutočňovanie online platieb a využiť možeš aj predplatenú Neteller MasterCard kartu Net+. Prevádzaj peniaze priateľom a rodinným príslušníkom až v 180 krajinách. Ak sa chceš dozvedieť viac benefitov, prečítaj si našu recenziu na Neteller.

EcoPayz

Ak chceš vykonávať bezpečné a okamžité online platby siahni po EcoPayz. Vo svojom účte EcoPayz môžeš vykonávať medzinárodné platby vo viac ako 50 menách.

Paypal

Neexistuje snáď už nikto, kto by nepoznal PayPal. PayPal je online finančná služba pôsobiaca po celom svete a má celkovo už 346 miliónov aktívnych účtov. Ponúka bezplatné služby kupujúcim. Môžeš ho použiť na prevod peňazí do viac ako 130 krajín, na obchodovanie s kryptomenami a na BNPL Buy-Now-Pay-Later (Kúp-Teraz-Zaplať-Neskôr).

Skrill

Túto e-peňaženku miluje mnoho obchodníkov, kupujúcich, online hráčov a predajcov kryptomien. Použitie Skrill je bezpečné, rýchle, a jednoduché. Podporuje vyše 40 mien a používatelia môžu pohodlne posielať peniaze inému majiteľovi Skrill účtu. Detailnejšie sme sa Skrill venovali v samostanej recenzií.

Prečo by ste si mali zaobstarať medzinárodnú peňaženku?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sú internetové peňaženky výbornou voľbou pre medzinárodné platby:

  • Pohodlie

Vďaka elektronickej peňaženke môžeš spravovať všetky svoje medzinárodné transakcie v jednej aplikácii na tvojom smartfóne alebo počítači. Môžeš to robiť z pohodlia tvojho domova alebo nech si kdekoľvek na cestách.

  • Platby jedným kliknutím

Väčšina medzinárodných e-Peňaženiek môže uchovávať tvoje osobné a finančné údaje, pre teba to znamená, že nemusíš pri platbách a prevodoch online vždy vypĺňať všetky formuláre. Niektoré e-peňaženky disponujú aj funkciou automatického dopĺňania, takže jediné co musíš urobiť je overiť, či si vybral správne údaje, ktoré navrhla e-Peňaženka.

  • Nízkonákladové transakcie

Medzinárodné elektronické peňaženky ti umožňujú spravovať cezhraničné transakcie pri veľmi nízkych nákladoch. Mnohé z týchto peňaženiek ti umožňia vykonať niekoľko bezplatných transakcií, ak využívaš ich mobilnú aplikáciu alebo debetnú/kreditnú kartu.

  • Okamžité platby

Pri použití medzinárodnej elektronickej peňaženky zvyčajne trvá niekoľko minút, kým sa tvoja platba dostane k obchodníkovi alebo príjemcovi v cudzej krajine.

  • Pokročilé zabezpečenie

Väčšina elektronických peňaženiek je vybavená vylepšenými bezpečnostnými funkciami. Tieto funkcie pomáhajú predchádzať podvodom a autorizovanému prístupu k vášmu elektronickému účtu.

  • Bezhotovostné transakcie v obchode

Medzinárodnú elektronickú peňaženku možno použiť na platby u obchodníkov bez použitia hotovosti. Na zaplatenie potrebuješ iba svoj smartfone alebo kartu e-Peňaženky. Týmto sa eliminuje potreba nosiť hotovosť a platba je čo najpohodlnejšia.

V súčasnosti sú už internetové peňaženky nenahraditeľné. Či už ide o online platby za tovar a služby na medzinárodnej úrovni alebo prevody, vo všeobecnosti sú pohodlnou, rýchlou, bezpečnou a lacnou alternatívou k tradičným bankovým možnostiam. Aj keď nie všetky elektronické peňaženky účtujú lacné sadzby a poplatky, veríme, že z nášho zoznamu najlepších dostupných elektronických peňaženiek na trhu nájdeš tú najlepšiu pre teba.

Odporúčané digitálne peňaženky

internetová peňaženka neteller

Neteller je jednou z najdôveryhodnejších e-peňaženiek. Pri prevode peňazí nepotrebuješ zadávať bankové údaje, iba e-mail do účtu Neteller. Môžeš s ňou platiť online aj kamenných obchodoch.

Skrill recenzia

Skrill je populárna e-peňaženka, ktorá je obľúbená predovšetkým na použitie pri hazarde a investovaní. Môžeš s ňou posielať peniaze zadarmo na zahraničné bankové účty.

internetová peňaženka skrill

Wise je online služba na medzinárodné prevody peňazí. Ponúka lacné prevody mien a cenovo výhodné zahraničné prevody až do 77 krajín. Akceptuje viac ako 50 svetových mien.